Pranie dywanów Wrocław

Zasadniczą różnicą między dywanem a wykładziną dywanową jest fakt, że wykładzina przymocowana jest na stałe do podłogi. Wykładzina jest więc specjalnie przystosowana do czyszczenia powierzchniowego – jest bardziej odporna na przemoczenie, na czyszczenie mechaniczne itp. Dywan nie jest już tak dostosowany, pranie dywanów jest więc sprawą bardziej skomplikowaną.

Dywany, dokładnie tak, jak wykładziny, są wygodnym miejscem zalegania brudu, różnych osadów i oczywiście kurzu, oraz wszelkich bakterii, grzybów i roztoczy się w nich rozwijających. Zachowanie naszych dywanów w stanie czystości, a co za tym idzie regularne, skrupulatne sprzątanie i czyszczenie dywanów jest więc kluczowe, nie tylko dla zachowania ich estetycznego wyglądu i wieloletniej żywotności, ale także ze względów zdrowotnych i higienicznych. Szczególnie, jeśli mamy w domu dzieci – są one w szczególny sposób narażone na działanie groźnych alergenów!

Regularne odkurzanie niestety nie wystarczy, by zachować nasze dywany w idealnym stanie. Koniecznym okazuje się profesjonalne pranie dywanów przy wykorzystaniu specjalistycznych urządzeń. Dogłębne czyszczenie dywanów pozwala skutecznie pozbyć się zabrudzeń, przykrych zapachów oraz wszelkich bakterii i roztoczy, nie narażając jednocześnie dywanu na zniszczenie, zachowując ich kolor, wymiary i walory użytkowe – pod warunkiem jednak, że czyszczenie to wykonane zostanie fachowo i rzetelnie, przy zastosowaniu odpowiedniej technologii i narzędzi, dostosowanych do indywidualnych właściwości dywanu.

Nie należy więc powierzać tego zadania byle komu – firma sprzątająca (Wrocław) Clean-look to gwarancja najwyższej jakości usługi, a pranie dywanów to nasza specjalność.

Pranie ekstrakcyjne

- czyszczenie za pomocą urządzenia natryskowo-ssącego. Polega na rozpuszczeniu brudu za pomocą środka chemicznego zwanego prespray a następnie wypłukaniu i odessaniu go za pomocą innego środka chemicznego. Metodą tą możemy czyścić wykładziny dywanowe, dywany, tapicerki samochodowe, meble tapicerowane, materace.

Szamponowanie

- rozpuszczenie brudu polega na nałożeniu środka czyszczącego (szamponu) przy pomocy maszyny jedno¬tarczowej wyposażonej w miękką szczotkę. Szampon podawany jest przez użytkownika, jednocześnie obracająca się z prędkością maks. 180 obr./min szczotka wciera szampon w dywan. Wcieranie powoduje spienianie szamponu. Po skutecznym rozpuszczeniu brudu następuje jego usunięcie poprzez odessanie skrystalizowanego środka wraz z zanieczyszczeniami.

Kapsułkowanie

- do kapsułkowania wykorzystuje się specjalne środki chemiczne, które nie pozostawiają osadu, łatwo odparowują, a na etapie wysychania następuje zamknięcie brudu w „kapsułkach” powstałych z krystalizacji cząsteczek chemii – stąd nazwa metody. W zależności od rodzaju wykładziny, źródła i intensywności zabrudzeń zalecane jest wykonywanie kapsułkowania od jednego do kilku razy w kwartale.

Bonnetowanie

- metoda polegająca na mechanicznym czyszczeniu wykładzin o niskim runie za pomocą środka chemicznego i bonnetu.

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń lub wypełnij formularz. Odpowiedź na wycenę otrzymasz w 5 minut.

Aby się z nami skontaktować wypełnij pola poniższy formularz
Illustration

Nasz Adres

ul. Kołłątaja 22
50-007 Wrocław

tel. 796 787 167

e-mail: biuro@clean-look.pl